Komputery

O współczesnych komputerach warto mówić w kontekście zadań, na potrzeby których planowany jest dany zakup, ale również pod kątem ogólnego potencjału.

Wybierając solidny sprzęt masz wtedy pewność, że będzie on długo spełniał swoje zadanie, a po zainstalowaniu dodatkowych programów, systemów czy aplikacji nie spadnie jego wydajność.

Tak w przypadku sprzedaży do domu, jak również do firm, CPTI Białystok służy fachową pomocą.

sklep komputerowy białystok

Sprzedaż komputerów z praktycznego punktu widzenia

Wygoda pracy przy urządzeniu stacjonarnym jest kwestią bezsporną – laptop w żaden sposób nie zastąpi możliwości ustawienia monitora na wysokości optymalnej dla Twojego wzroku przy jednoczesnym pozostawieniu klawiatury na blacie biurka.

Ergonomiczność jest priorytetem zwłaszcza, jeżeli na pracy spędzasz kilka godzin dziennie. Samo urządzenie stoi zazwyczaj pod biurkiem, więc nie wpływa na ustawienie wysokości blatu biurka, wysokości monitora czy siedziska fotela. W związku z powyższym, możesz przygotować optymalne warunki, bez żadnych kompromisów.

Komfort użytkowania to również konkretne parametry sprzętu. Wiodącą trójkę stanowią: procesor, twardy dysk oraz karta graficzna.

Procesor odpowiada za przetwarzanie i wykonywanie poleceń od tych najprostszych, jak obliczenie prostych przykładów na kalkulatorze po znacznie bardziej skomplikowane, programistyczne; zwróć uwagę na:

9

liczbę rdzeni

procesor jednordzeniowy to możliwość pracy nad wykonywaniem jednego polecenia w danym momencie, dlatego im więcej rdzeni, tym lepiej; w komputerach nowej generacji spotkasz ich 8, a nawet 10 (Octa-Core, Deca-Core);

9

pamięć podręczną

przechowuje bieżące operacje i sprawia, że podtrzymywane są poszczególne procesy, na przykład aktywność wielu jednocześnie otwartych kart w oknie przeglądarki; pojemność 9-12 MB RAM procesora to obecnie standard;

9

częstotliwość taktowania

jednoczesna obsługa określonej liczby poleceń w jednej sekundzie również została podniesiona do wysokiego poziomu; ilość instrukcji wykonywanych w jednej sekundzie zależy od architektury procesora i jest to wynik iloczynu IPC (Instructions per Cycle) oraz częstotliwości procesora, podanej w GHz.

Dane w komputerze przechowywane są na dysku twardym. Na co w tym przypadku należy zwrócić uwagę?

Bezpieczny i pewny zapis danych

Dyski twarde charakteryzuje skomplikowana budowa odpowiadająca za zapisywanie, transmisję oraz odczyt danych w najnowszych komputerach:

9

pojemność dysku twardego (HDD) sięga nawet kilkudziesięciu TB, co pozwala na znaczną większą swobodę przechowywania danych,

9

pojemność pamięci SSD z niższej półki cenowej sięga kilkuset GB i z czasem osiągnie zapewne wartości kilkudziesięciu TB.

W sklepie komputerowym możesz zapytać między innymi o błyskawiczny transfer danych w modelach za określoną cenę. Wielokrotnie dobre parametry nie podwyższają znacznie ceny sprzętu, więc Twój zakup może być jeszcze bardziej zadowalający.

Znaczenie karty graficznej do mniej i bardziej złożonych prac

Karta graficzna, chociaż przedstawiana często w kontekście gier, ma znaczenie dla każdego użytkownika pracującego – jakość obrazu odpowiada za realistyczne odzwierciedlenie kolorów. W praktyce:

9

wystarczająca pamięć karty graficznej DDR 3 do prostych prac biurowych może wynosić 1-2 GB, dla programów specjalistycznych to minimum 4 GB;

9

często stosowane jest dodatkowe nazewnictwo, na przykład z myślą o graczach powstają karty gamingowe; to dobry trend, ponieważ komputer jest zazwyczaj poważną inwestycją, więc warto, żeby już na starcie był dostosowany do potrzeb;

9

ważny jest również rodzaj złączy, z których do najbardziej znanych należy HDMI; w ten sposób możesz podłączyć sprzęt do telewizora i obejrzeć film na znacznie większym ekranie niż monitor.

Jeżeli często słuchasz muzyki podczas pracy, zwróć uwagę również na kartę dźwiękową. Obecnie to nie tylko wersje zintegrowane, lecz również odrębne układy podłączane przez port USB. Odpowiednio zaopatrzony sklep i salon komputerowy ma w swojej ofercie również takie urządzenia.

sklep komputerowy w Białymstoku

CPTI Białystok zamiast klasycznego sklepu komputerowego

Pomagając naszym Klientom z Białegostoku i innych miast odnośnie wyboru urządzeń i sprzętów z dziedziny IT, przedstawiamy najkorzystniejsze opcje i zostawiamy czas do namysłu. Wyróżnia nas także możliwość zlecenia wszechstronnej obsługi od zakupu komputerów poprzez ich podłączenie i konfigurację. Kontynuacją współpracy jest często profesjonalna obsługa informatyczna w Twoim domu lub firmie. Chcesz poznać szczegóły? Zapraszamy do kontaktu.

Wyślij wiadomość

Dane kontaktowe

CPTI Sp. z o.o.

ul. Żurawia 71 lok. 2.07

15-540 Białystok

NIP: 966 212 81 00

REGON: 382637075

KRS: 0000773389