Serwery

Współczesne rozwiązania techniki urządzeń komputerowych są połączeniem optymalnych parametrów działania oraz wygodnej obsługi. Również w w przypadku serwerów można znaleźć obecnie modele dostosowane idealnie do określonych potrzeb, gdy wybierasz spośród propozycji wiodących marek. Czy to niewielke urządzenie na użytek domowników, czy sprzęt do największych firm, z CPTI szybko zakupisz niezbędne wyposażenie.

I komputer, i oprogramowanie, czyli właściwości serwerów

Serwery jako rodzaj komputerów połączonych w grupę, spełniających określone zadania, powinny mieć na tyle wysokie parametry, aby natychmiastowo reagować na żądania użytkowników. Ma to znaczenie zarówno w funkcjonowaniu niewielkich firm, jak i największych przedsiębiorstw. Współczesne rozwiązania to tzw. systemy wysokiej niezawodności (SWN), czyli:

9

niezawodne

wykonują wszystkie zadania przy spełnianiu narzuconych kryteriów, na przykład obsługując określoną liczbę komputerów;

9

dostępne

czas bezawaryjnego działania w danym okresie, na przykład w skali roku; systemy ultra-availability to dostępność na poziomie 99,99999%, czyli w ciągu roku przerwy w działaniu wyniosły łącznie 3,2 s;

9

wydajne

wydajność oznacza moc obliczeniową, czyli liczbę poleceń, które procesor przetwarza i wykonuje wciągu sekundy; w praktyce oznacza to stałe działanie nawet przy największym obciążeniu.

sprzedaż serwerów

Wiele dostępnych w sprzedaży serwerów spełnia oczekiwania przyszłych użytkowników, jednocześnie daje możliwość rozbudowy zaplecza hostingowego, jeżeli w przyszłości będzie taka potrzeba.

Współdzielony, prywatny czy dedykowany? Pomagamy w wyborze

Każda sprzedaż powinna odbyć się po ustaleniu struktury, do której mają trafić serwery, gdy znane jest ich przyszłe przeznaczenie. Wynika to z faktu, że ze względu na rodzaj systemów można optymalnie dopasować urządzenia i oprogramowanie, aby wspomniane w poprzednim akapicie cechy były w pełni satysfakcjonujące, a gotowa przestrzeń hostingowa – bezpieczna każdego dnia.

Zależnie od potrzeb, pomagamy Klientom wybierać sprzęt i oprogramowanie, z których tworzone są docelowo określone systemy. Proponowane przez nas rozwiązania mogą stać się wyposażeniem niewielkiego zaplecza IT firmy, ale również bardzo rozbudowanych struktur informatycznych. Jakie to serwery?

1. Współdzielony

wersja wirtualna, na której znajdują się strony, sklepy internetowe, konta pocztowe, pliki i wiele innych.

2. Dedykowany

dostępny zarówno w opcji współdzielenia przestrzeni dyskowej, jak też bez możliwości współdzielenia (zależnie od potrzeb);

3. Prywatny

Virtual Private Serwer (VPS) to również przestrzeń współdzielona, lecz użytkownik ma przydzielone zasoby, które mogą być dostosowane do potrzeb.

Odpowiednio dobrane, skonfigurowane i połączone urządzenia to przede wszystkim:

9

bezpieczeństwo

ponieważ dostęp do zasobów mają wyłącznie osoby upoważnione,

9

prewencja

ponieważ w przypadku awarii zasoby przenoszone są automatycznie na inne urządzenia,

9

wygoda

ze względu na brak potrzeby jakichkolwiek działań ze strony użytkownika, gdy nawiąże współpracę z profesjonalistami.

Tak jak w trzeciej opcji zyskujesz dodatkową, profesjonalną obsługę od dostawcy hostingu, tak przy wersji współdzielonej i VPS warto zdecydować się na zewnętrzną obsługę informatyczną. Jak to wygląda w CPTI Białystok?

serwery Białystok

Od doradztwa po sprzedaż serwerów

Na potrzeby Klientów z Białegostoku oraz innych miast pośredniczymy w sprzedaży serwerów, dając Klientom dostęp do najnowszych, najbardziej zaawansowanych rozwiązań. Już zwykłe urządzenia domowe charakteryzuje duża wydajność i niespotykana wcześniej pojemność (na przykład 6 TB w modelach za kilkaset złotych), a w przypadku dużych serwerowni mamy do czynienia z potężną mocą obliczeniową, zdolną obsłużyć jednocześnie powyżej kilku milionów poleceń.

Wszechstronność naszych usług to dodatkowo montaż, konfiguracja oprogramowania, administracja, a następnie stała lub okresowa obsługa serwera. Zależnie od Twoich potrzeb możesz mieć pomoc zdalną z opcją prowadzenia prac w Twoim domu lub firmie, gdy potrzebna jest dodatkowo fizyczna interwencja specjalistów.

Wszystko bazuje na serwerach – wybierz rozsądnie

Jeżeli do tej pory Twoja styczność z serwerami polegała jedynie na opłacaniu faktur firmie, która hostinguje Twoją stronę, a teraz potrzebujesz znacznie bardziej zaawansowanych rozwiązań, zachęcamy do kontaktu. Udzielamy odpowiedzi na wszystkie pytania, aby sprzedaż i wszystko, co z nią związane, było dla Ciebie klarowne. To podstawa w podejmowaniu dobrych decyzji.

Wyślij wiadomość

Dane kontaktowe

CPTI Sp. z o.o.

ul. Żurawia 71 lok. 2.07

15-540 Białystok

NIP: 966 212 81 00

REGON: 382637075

KRS: 0000773389