Administracja i obsługa serwerów

Prowadzenie serwera jest proste do momentu, w którym przestanie on działać prawidłowo. W obliczu ryzyka utraty danych, blokady stron internetowych i kont pocztowych staje wielu naszych Klientów z Białegostoku i okolic.

CPTI to gotowa odpowiedź na potrzebę administracji tak w skali mikro, jak i w przypadku dużych międzynarodowych korporacji.

Decydując się na stałą współpracę zyskasz znacznie więcej niż bezpieczeństwo, chociaż oczywiście to ono ma największe znaczenie.

prowadzenie serwera Białystok

Obsługa serwera na co dzień i w sytuacjach awaryjnych

Przed podjęciem współpracy przeprowadzamy dokładny audyt serwera lub serwerów w danej firmie. Każde z takich urządzeń można docelowo udoskonalić i zoptymalizować, natomiast ważna jest świadomość sytuacji aktualnej. W oparciu o te ustalenia wiemy, jakie prace należy zaplanować w pierwszej kolejności. Zazwyczaj są to działania z poniższej listy.

1. Sprawdzenie wydajności urządzeń

Często okazuje się, że powierzchnia dyskowa jest nadmiernie obciążona i konieczne jest przeniesienie części zasobów. Najbardziej odczuwalnym rezultatem takich zmian jest:

  • szybsze wczytywanie się przechowywanych stron,
  • usprawnienie działania programów pocztowych,
  • bezproblemowy dostęp do wszelkich zasobów.

2. Optymalizacja usług związanych z www i pocztą

W przypadku, gdy Klienci korzystają już z kont pocztowych i mają stronę lub sklep internetowy na danym hostingu, w ramach współpracy możemy:

  • zadbać, o poprawne odbieranie i wysyłanie maili
  • wykonać audyt strony/sklepu, a następnie naprawić zdiagnozowane usterki,
  • zoptymalizować częstotliwość zapisu kopii bezpieczeństwa.

3. Prace związane z bezpieczeństwem

Nieraz wystarczy pobranie odpowiednich aktualizacji, natomiast wielokrotnie konieczna jest całkowita zmiana zabezpieczeń, gdy obecne są obiektywnie zbyt słabe lub przestarzałe. Wtedy:

  • wdrażamy najskuteczniejsze zabezpieczenia antywirusowe i antyspamowe,
  • instalujemy i aktualizujemy certyfikaty SSL,
  • ustawiamy ograniczenia dostępu zgodnie z ustaleniami, w oparciu o normy prawne polityki bezpieczeństwa.

Podsumowaniem i usystematyzowaniem całości może być szkolenie przeprowadzone przez nas w ramach doradztwa informatycznego, na którym przedstawimy poszczególne kwestie związane z podejmowaną przez nas obsługą serwera. Głównym celem jest uświadomienie pracowników odnośnie zachowań podczas korzystania z Internetu, aby nie dopuścić do udostępnienia danych poufnych osobom trzecim, zachować czujność w przypadku otrzymania maili z nietypową zawartością i wiele innych.

CPTI Białystok będzie odpowiedzialne za powyższe kwestie, natomiast w szerszym kontekście jest to zawsze praca zespołowa.

Działania prewencyjne i prowadzenie serwerów na co dzień

Gdy w zastanej strukturze przeprowadzimy niezbędne zmiany konfiguracyjne, a następnie dostosujemy całość do potrzeb Twojej firmy, każdego dnia aktywnie dbamy o prawidłową pracę urządzeń i ich bezpieczeństwo.

9

Monitorujemy nieprzerwaną pracę systemów; to sposób, aby zapobiegać awariom.

9

Testujemy działanie baz danych, kontrolujemy wielkość kolejki mailowej.

9

Obserwujemy bieżące i okresowe obciążenie systemów, reagujemy w przypadku przeciążeń.

9

Dbamy o prawidłowość tworzenia backupów i szeroko pojętą archiwizację danych.

9

Instalujemy wszelkie niezbędne aktualizacje, ustalając to wcześniej z Klientem.

Tak wygląda codzienność zarówno podczas obsługi zdalnej, jak również podczas prac w miejscu, gdzie faktycznie postawiono serwery. Jednocześnie jesteśmy gotowi na natychmiastowe działania w przypadku wszelkich awarii – wtedy obsługa zmienia się w pogotowie informatyczne.

administracja serwerami

Gdy Twoje serwery potrzebują pomocy

Najbardziej oczywistym przykładem jest sytuacja, w której doszło do utraty danych. Mogło to nastąpić wskutek ataków hakerskich, działania wirusa, czyli złośliwego oprogramowania, a także zwyczajnie z błędu użytkowników. Drugi przykład to fizyczne zniszczenie poszczególnych elementów urządzenia, odpowiedzialnych za przechowywanie danych, tak z przyczyn mechanicznych (nieumyślne uderzenie, zalanie), jak również elektrycznych, na przykład wskutek przepięcia na linii energetycznej i w efekcie również utrata danych.

Skuteczne odzyskiwanie danych z serwera to domena specjalistów usług informatycznych. Zaawansowane systemy oraz narzędzia sprawiają, że niezależnie od rozległości strat, jest szansa na odzyskanie wszystkich lub niemal wszystkich utraconych danych. W tej kwestii nieustannie pomagamy Klientom z Białegostoku i wielu innych miast.

O prowadzeniu serwera porozmawiaj z pasjonatami

Jesteśmy zawsze na bieżąco z innowacjami dotyczącymi prowadzenia i naprawy serwerów, a także odzysku danych, więc współczesne serwerownie obsługujemy odpowiedzialnie, solidnie, z zaangażowaniem. Wybierz CPTI i ciesz się profesjonalną opieką administracyjną każdego dnia.

Nasi pracownicy odbywają regularne szkolenia i kursy z bezpieczeństwa informatycznego, biorą czynny udział konferencjach i wydarzeniach z branży IT. Warto nam zaufać.

Wyślij wiadomość

Dane kontaktowe

CPTI Sp. z o.o.

ul. Żurawia 71 lok. 2.07

15-540 Białystok

NIP: 966 212 81 00

REGON: 382637075

KRS: 0000773389