Outsourcing IT

Wszystkie firmy, przedsiębiorstwa oraz instytucje przynajmniej w części swoich działań polegają na pracy komputerów, dlatego rośnie również popularność outsourcingu IT.

Możliwość oddelegowania poszczególnych prac do profesjonalnej firmy informatycznej sprawia, że wszystkie kwestie związane z komputerami, serwerami oraz działaniem urządzeń mobilnych przejmą specjaliści, a Ty zyskujesz pewność, że również w sytuacjach nagłych masz odpowiednie wsparcie.

outsourcing informatyczny

Zdalna opieka informatyczna – korzyści finansowe i nie tylko

Słowo „outsourcing” jako skrót pochodzi od angielskiego: outside resource using, co oznacza korzystanie ze źródeł/zasobów zewnętrznych. W tym zawiera się całość określonych usług, w ramach których specjaliści ds. systemów i techniki komputerowej współpracują z Twoją firmą na co dzień oraz w sytuacjach nagłych. Jak to wygląda w praktyce CPTI Białystok i innych godnych uwagi usługodawców?

1. Nie tworzysz nowego miejsca pracy

Ma to znaczenie zarówno dla jednoosobowych działalności, których właściciele często pracują w domu lub w tzw. wirtualnych biurach, ale też w znacznie większych przedsiębiorstwach, które musiałyby nieraz stworzyć dodatkowy dział zatrudniający kilkanaście i więcej osób.

2. Korzystasz tylko z tych usług, których potrzebujesz

Outsourcing IT może być częściowy lub pełny, co pozwala wybrać współpracę niemal szytą na miarę. Gdy obsługa zdalna w wymiarze kilku godzin tygodniowo wystarczy, nieuzasadnione byłoby zatrudnianie informatyka na cały etat.

3. Rozsądnie gospodarujesz finansami.

Specjalistyczna wiedza oraz długoletnie doświadczenie naszych informatyków i programistów to stałe poczucie bezpieczeństwa, a w ramach umowy zawsze korzystniejsze warunki niż w przypadku doraźnej pomocy. Jednorazowe zlecenia to niemal zawsze większy koszt.

4. Bez długofalowych zobowiązań

W przypadku etatowych pracowników trzy roczne umowy o pracę wyczerpują możliwość podpisania kolejnej na tych zasadach. Jeżeli nieuzasadnione jest tworzenie nowego stanowiska stałego zatrudnienia, obsługa zdalna będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Poniżej przedstawimy aspekty praktyczne, począwszy od ustaleń realnych potrzeb firmy, którą zechcesz powierzyć nam pod opiekę. Wszystkie działania lub znaczna ich większość odbywać się będzie z naszej siedziby w Białymstoku.

Obsługa informatyczna, doradztwo, szkolenia

Przed nawiązaniem współpracy dotyczącej outsourcingu poznajemy dokładnie:

9

strukturę sprzętową firmy,

9

rodzaj używanego oprogramowania,

9

sposób przechowywania danych na serwerach,

9

wiele innych pomniejszych kwestii.

Outsourcing IT

Pełny audyt pozwala nam dostosować propozycję do obecnych, ale również przyszłych potrzeb, na przykład gdy firma planuje w krótkim czasie znaczne zwiększenie stanowisk pracy czy przebranżowienie.

Na początku współpracy rozwiązujemy wszelkie dotychczasowe problemy ze sprzętem i oprogramowaniem, aktywnie uczestniczymy w zakupach informatycznych od komputerowych pakietów biurowych po zakup serwerów. Pozwala to zoptymalizować pracę wszystkich działów firmy, usprawnić komunikację i zwiększyć bezpieczeństwo urządzeń, plików oraz połączeń sieciowych.

W trakcie trwania współpracy jesteśmy do dyspozycji jako pomoc zdalna IT, a w uzasadnionych sytuacjach określone prace możemy przeprowadzić również w siedzibie Twojej firmy. Opcja połączeń zdalnych pomiędzy komputerami jest obecnie standardem, funkcjonalność programów sprawia, że bez fizycznej obecności:

9

łączymy się zdalnie z danym urządzeniem,

9

możemy dokonać konfiguracji, reinstalacji, napraw,

9

obsługujemy również serwery, w tym obszerne, wielostanowiskowe serwerownie.

Zorganizowania spotkań wymagają jedynie szkolenia, gdy zdecydujesz się dodatkowo na doradztwo informatyczne; niemniej jednak, jeżeli z określonych przyczyn konieczne będzie szkolenie zdalne, przeprowadzimy jest z pośrednictwem dostępnych komunikatorów.

Masz jednocześnie pewność, że podczas połączeń CPTI – Twoja firma, wszystkie zasoby obsługiwanych przez nas komputerów i serwerów są bezpieczne, a wszelkie dane pozostaną poufne.

Twój dział informatyczny poza siedzibą firmy. To takie proste!

Idea delegowania zadań rozszerzyła znacznie swój zasięg od czasów, gdy oznaczała głównie wytwarzanie części do samochodów poza halami produkcyjnymi danej marki. Jeden z obecnych najpowszechniejszych przykładów to właśnie usługi outsourcingu informatycznego. Prowadząc zakład przemysłowy, działalność handlową, dowolną kancelarię czy gabinet rozważ zatem współpracę z CPTI. Elastyczność komunikacji zdalnej sprawi, że Twoja firma może mieć przy tym siedzibę nie tylko w Białymstoku, lecz w dowolnym mieście, a także za granicą.

Jeżeli masz pytania, z chęcią odpowiemy na nie podczas bezpośredniej rozmowy. Zapraszamy do kontaktu.

Wyślij wiadomość

Dane kontaktowe

CPTI Sp. z o.o.

ul. Żurawia 71 lok. 2.07

15-540 Białystok

NIP: 966 212 81 00

REGON: 382637075

KRS: 0000773389