Serwis i  naprawa komputerów

 

Z CPTI warto się skontaktować zawsze wtedy, gdy Twój sprzęt nie działa prawidłowo. Czy to niewielka awaria, czy poważna usterka, zdiagnozujemy problem i znajdziemy najkorzystniejsze rozwiązanie.

Współczesny sprzęt oraz oprogramowanie stawiają przed serwisem komputerów nieustannie nowe wymagania, dlatego jesteśmy zawsze na bieżąco również z rynkowymi nowościami wiodących marek.

naprawa komputerów

Awarie typowe lub mniej typowe? Skorzystaj z fachowej pomocy

Często możesz się domyślić, co jest przyczyną spowolnienia pracy sprzętu po określonych objawach, natomiast my bazujemy wyłącznie na konkretach. Diagnozy stawiane są w oparciu o specjalistyczne testy, w tym z użyciem sprzętu diagnostycznego. Natomiast gdy doszło do uszkodzeń mechanicznych, znajomość budowy komputerów pozwala nam i w tej kwestii znaleźć wszelkie nieprawidłowości.

Dokonujemy naprawy, jeżeli awarii ulega na przykład:

9

płyta główna

Wskutek uszkodzenia, przegrzania lub spalenia;

  • najbardziej jednoznaczny objaw to zapach spalenizny, natomiast zdarza się, że objawy są niemal niezauważalne (chwilowe problemy z uruchomieniem, ciche sygnały w trakcie uruchamiania);
9

karta graficzna

Zarówno w kwestii układów procesora graficznego GPU, jak też złączy, pamięci VRAM, wentylatora;

  • często wystarczy obraz z monitora, aby stwierdzić, że problemem jest właśnie ten element jednostki systemowej;
9

pamięć RAM

Wskutek przegrzania kości, nagłej utraty zasilania (na przykład awaria sieci elektrycznej), nadmiernie zwiększonej przez użytkownika częstotliwości taktowania;

  • awaria RAM to między innymi samoczynne restarty, Blue Screen, uszkodzone pliki,
9

zasilacz PSU

Jeżeli napięcie na wyjściu zasilacza nie osiąga wystarczających parametrów lub jeżeli sam zasilacz nie jest oryginalny;

  • gdy przegrzaniu lub spaleniu uległy kondensatory, konieczna jest ich wymiana; temperaturę podzespołów sprawdzić można po zainstalowaniu specjalnej aplikacji.

W ramach indywidualnych ustaleń odbieramy sprzęt z domu lub firmy Klienta i po wyeliminowaniu problemu dostarczamy pod wskazany adres, głównie w Białymstoku i okolicach.

Jeden serwis komputerowy, wiele możliwości

Mnogość przyczyn awarii wymaga stałego aktualizowania informacji. Znamy zarówno starsze urządzenia, jak również te najnowsze, które niedawno pojawiły się na rynku. Specjalistyczna wiedza pozwala nam oferować usługi każdemu, kogo dotyczy problem z komputerem.

1. Naprawy sprzętu

Wymienione wyżej usterki można uzupełnić o uszkodzenia samej obudowy, problem z wysuwaniem kieszeni napędów optycznych (CD, DVD, Blu-ray), uszkodzone gniazdo zasilania, HDMI, USB i inne.

2. Serwis oprogramowania

Obsługa software’u w pełnym zakresie, w tym także baz danych, aplikacji DTP, ale również znacznie prostszych, jak edytory tekstu, komunikatory, programy edukacyjne. Do tej kategorii zaliczyć należy również programy antywirusowe oraz firewalle.

3. Aktualizacja systemów operacyjnych

Systemy otwartoźródłowe (open source, rodzina systemów linux) lub komercyjne (do tej grupy należą np. Windowsy, MacOS). Część aktualizacji pobiera się automatycznie, niektóre wymagają konfiguracji ręcznej.

4. Naprawa urządzeń peryferyjnych

Nasz serwis elektroniki dotyczy również:

  • monitorów, głośników, kamer internetowych (urządzenia wyjścia),
  • klawiatury, myszy optycznych (urządzenia wejścia),
  • pendrive’ów (urządzenia wejścia/wyjścia),
  • i wielu innych.

Do serwisu komputerów Centrum Pomocy Techniczno – Informatycznej w Białymstoku możesz się zgłosić z dowolną usterką lub potrzebą aktualizacji czy konserwacji sprzętu i oprogramowania.

Serwis komputerów

Nie tylko serwis – wybierz wszechstronne działania

Naprawie komputerów w Twoim domu lub firmie może towarzyszyć również naprawa serwera, odzyskiwanie danych oraz wiele innych usług informatycznych. Dodatkowo umożliwiamy połączenia zdalne, dlatego część usterek oprogramowania i systemów możemy rozwiązać tą właśnie drogą na przykład przez TeamViewer, AnyDesk. Zapraszamy do nas na ul. Żurawią 71 lok. 2.03., wstępnych informacji udzielamy również mailowo i przez telefon.

Wyślij wiadomość

Dane kontaktowe

CPTI Sp. z o.o.

ul. Żurawia 71 lok. 2.07

15-540 Białystok

NIP: 966 212 81 00

REGON: 382637075

KRS: 0000773389