Odzyskiwanie danych dysku, telefonu, laptopa

Szybka pomoc w nagłych sprawach

Proces odzyskiwania danych wiązać się może i z domowym folderem wakacyjnych zdjęć, i z terabajtami plików w przypadku największych korporacji. W kwestii tej warto wybrać doświadczonych informatyków, ponieważ każda nieudana próba może wpłynąć niekorzystnie na aktualną sytuację.

Centrum Pomocy Techniczno-Informatycznej w Białymstoku pomaga Klientom, których strony, wiadomości lub pliki zostały utracone.

przywaracanie danych z nośnika pamięci

Skutecznie odzyskujemy dane z różnych nośników

Biorąc pod uwagę urządzenia, z których korzystasz na co dzień lub sporadycznie, stale istnieje ryzyko utraty przechowywanych informacji. Świadczymy następujące usługi:

9

odzyskiwanie danych dysku

Na nim przechowywana jest cała cyfrowa zawartość Twojego urzadzenia, więc jeżeli doszło do utraty danych i znajdowały się one na dysku twardym, pomóc może serwis informatyczny; usługa dotyczy również nośników zewnętrznych;

9

odzyskiwanie danych komputera

W komputerze informacje przechowywane są również w pamięci wewnętrznej i zewnętrznej, dlatego utrata może wiązać się również z tymi podzespołami; przykład: pamięć podręczna dokumentów pakietu Office;

9

odzyskiwanie danych laptopa

Tutaj dysk twardy oraz wszystkie podzespoły znajdują się w części poziomej, więc większe jest ryzyko przypadkowego zalania niż w przypadku urzadzenia stacjonarnego; również przenoszenie urządzenia to większe ryzyko uszkodzeń;

9

odzyskiwanie danych telefonu

Zarówno w starszych modelach na Symbianie, jak również tych najnowszych, z wgranym systemem Android oraz iOS; co ważne, w tym i powyższych przypadkach zazwyczaj nie ma potrzeby naruszania obudowy lub poszczególnych części.

Odzyskujemy również dane z pendrive’ów, kart SD, aparatów fotograficznych, kamer lub płyt CD/DVD i innych. Przebieg prac zależy głównie od przyczyny awarii. Jak to wygląda w praktyce?

Utrata danych na wskutek działania użytkownika i nie tylko

Najczęściej przyczyny dzielą się na dwie główne kategorie. W każdym z tych przypadków możemy zaproponować przywrócenie danych, a także wcześniejszą niezobowiązującą diagnostykę.

Poniżej krótkie zestawienie

1. Przyczyny logiczne

Wszystkie sytuacje, do których dochodzi przy nieopatrznych, zbyt pochopnych działaniach, ale również gdy właściciel urządzenia nie jest świadomy, że doszło właśnie do utraty danych. Do tej grupy zalicza się zarówno rutynowe usuwanie plików z opcją „Usuń z kosza”, jak też błędna konfiguracja systemu, a dodatkowo gwałtowne wyłącznie komputera przyciskiem „power”.

2. Przyczyny fizyczne

Ta grupa dzieli się na dwie kategorie dotyczące utraty danych. Są to przyczyny:

  • elektroniczne – do nich należy zaliczyć wszystkie okoliczności, w których miało miejsce uszkodzenie elektroniki wewnątrz urządzenia, ale także sytuacje związane z wahaniami napięcia, gdy komputer, laptop czy telefon podłączone są do prądu;
  • mechaniczne – gdy dochodzi do mechanicznego uszkodzenia, mowa na przykład o złamaniu lub pęknięciu, spaleniu, zatarciu poszczególnych elementów; część sytuacji nie jest spowodowana bezpośrednio przez użytkowników, a część wynika chociażby z prób ingerencji we wnętrze dysku.

Warto zgłosić się do CPTI również wtedy, gdy masz jedynie podejrzenia, że informacje zostały utracone. Nowoczesne metody oraz systemy pozwalają nam przeprowadzić analizę i postawić diagnozę w każdej sytuacji.

odzyskiwanie danych białystok

Ogólnodostępne programy lub specjalistyczne oprogramowanie

Programy dostępne online, a także różne wersje dostępne na płytach mogą okazać się skuteczne, gdy dane zechcesz odzyskać samodzielnie. Nie jest to jednak nigdy gwarancja, że próba zakończy się powodzeniem, natomiast zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia również innych plików na komputerze lub serwerze.

Naszym atutem jest specjalistyczne oprogramowanie, które pozwala działać skutecznie w sytuacjach uznawanych często za krytyczne, gdy podejmowano już wcześniej próby ingerencji.

CPTI w Białymstoku – skuteczność i rozsądne ceny

Odzyskiwanie danch to proces skomplikowany oraz czasochłonny, dlatego nie warto ufać propozycjom z zaniżonymi kosztami usługi. Praca w naszym wykonaniu jest wyceniana zawsze rozsądnie, a idzie w parze z wysoką jakością usług. Powierzając nam swój sprzęt, wybierasz specjalistów zaangażowanych w swoje codzienne działania.

Wyślij wiadomość

Dane kontaktowe

CPTI Sp. z o.o.

ul. Żurawia 71 lok. 2.07

15-540 Białystok

NIP: 966 212 81 00

REGON: 382637075

KRS: 0000773389