Serwis i naprawa telefonów

Branża GSM to wiele nowych modeli w krótkim czasie, dlatego serwisowi telefonów towarzyszy nieustanne zapoznawanie się z nowościami.

W CPTI naprawiamy urządzenia niemal wszystkich marek, diagnozując wcześniej usterki, w tym z użyciem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania.

Trafna diagnoza to podstawa każdej udanej naprawy.

Naprawa telefonów GSM

Serwis GSM w praktyce. Co wymaga naprawy lub interwencji

Do CPTI w Białymstoku zgłaszają się często Klienci, którzy nie są w stanie samodzielnie ustalić przyczyny. To normalne zwłaszcza w sytuacji, gdy nie ma możliwości chociażby samodzielnego otwarcia obudowy i sprawdzenia baterii. Fachowej pomocy wymaga również wiele innych kwestii, gdy otrzymujemy jedynie informację, że “coś” nie działa, system się zawiesza, albo zdjęcia z aparatu straciły na kolorze czy ostrości.

Do punktu w siedzibie CPTI możesz przynieść:

9

model tradycyjny, czyli ze standardową klawiaturą w formie przycisków,

9

iPhone z systemem iOS,

9

smartphone, także najnowsze wersje z tej grupy.

Naprawa GSM może obejmować:

9

system – gdy ponownej konfiguracji, zmiany ustawień lub całkowitej zmiany oprogramowania wymaga Windows Mobile, Symbian, Android, iOS i inne,

9

sprzęt – od nieaktywnych przycisków zewnętrznych poprzez rozszczelnienie obudowy po serwis lub wymianę podzespołów,

9

akcesoria – naprawiamy również modemy i routery, ładowarki, zestawy słuchawkowe, powerbanki, głośniki zewnętrzne.

Koszt usługi określamy przed wykonaniem zlecenia, po ocenie stanu telefonu. Doświadczenie w kwestii diagnozowania usterek pozwala nam ustalać ceny adekwatne do nakładu pracy.

Najczęstsze usterki w telefonach komórkowych

Nie sposób wskazać wszystkie możliwe uszkodzenia, natomiast naprawa GSM to konieczność wynikająca zazwyczaj z:

9

działań użytkownika

w tym:

  • uszkodzeń mechanicznych, zwykle po upadku, w tym rozbicia wyświetlacza, pęknięcia obudowy, wciśnięcia klawiszy zewnętrznych; w niektórych urządzeniach mogą to być również przebarwienia ekranu;
  • zalania, ale także zaparowania, przy długim oddziaływaniu wysokiej temperatury i wysokiej wilgotności powietrza;
  • przepięcia, mającego związek zarówno z wyładowaniami sieci energetycznej, jak też z podłączeniem nieoryginalnej, zwłaszcza uszkodzonej ładowarki;
9

systemu

na przykład:

  • przestarzałego systemu, który spowalnia działanie i poszczególnych aplikacji, „zawiesza” urządzenie, powoduje jego samoczynne wyłączanie;
  • obecności wirusów w postaci różnych form złośliwego oprogramowania, zwłaszcza, gdy nie masz zainstalowanego programu antywirusowego;
9

wad fabrycznych

które również odkrywamy na etapie diagnozowana, co może być podstawą składania reklamacji z tytułu posiadanej gwarancji;

9

problemu z zasięgiem

co zdarza się również obecnie mimo dużej liczby dostępnych nadajników GSM (UMTS)

Przed pozostawieniem telefonu do naprawy możesz skorzystać z porady odnośnie dostępnych rozwiązań. Jeżeli istnieje kilka opcji serwisowania danego modelu, pomagamy wybrać tę najbardziej optymalną.

serwis telefonów GSM

Gdy nie możesz skorzystać z naprawy w ramach gwarancji

CPTI w Białymstoku to miejsce, w którym naprawiamy telefony, gdy wygasł ich okres gwarancyjny, co ma znaczenie, gdy korzystasz ze swojego modelu dłużej niż dwa lata.

Naprawa potrzebna jest również w sytuacji, kiedy teoretycznie trwa jeszcze gwarancja, lecz doszło do uszkodzeń lub awarii nieobjętych gwarancją. Przykładem są wskazane wcześniej uszkodzenia mechaniczne oraz zalanie i wiele innych. Mówiąc ogólnie, jeżeli przyczyną usterki nie jest wada samego urządzenia, zazwyczaj możesz korzystać wyłącznie z serwisów zewnętrznych.

Realne korzyści współpracy na rozsądnych zasadach

Po pierwsze, zapewniamy szeroką gamę napraw dotyczących telefonów, komputerów, laptopów, więc możesz nawiązać z nami stałą współpracę, w tym również na zasadzie B2B. Po drugie, podejmujemy się również zaawansowanych, wieloetapowych zleceń, w tym dotyczących instalacji oprogramowania, konserwacji serwerów, wymiany sprzętu. Po trzecie, prowadzimy także serwis mobilny, więc możemy odebrać sprzęt/urządzenia z Twojego domu lub firmy, a po naprawie odwieźć je pod wskazany adres w mieście lub okolicy.

Oferowane przez nas usługi pozwalają korzystać z profesjonalnego serwisu GSM na atrakcyjnych warunkach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, odpowiemy na Twoje pytania.

Wyślij wiadomość

Dane kontaktowe

CPTI Sp. z o.o.

ul. Żurawia 71 lok. 2.07

15-540 Białystok

NIP: 966 212 81 00

REGON: 382637075

KRS: 0000773389