Serwis i naprawa serwerów

Szybka i bezpieczna naprawa serwerów – CPTI Białystok

Awarie serwerów w wersji dla małych firm, ale również znacznie większych, wymagają natychmiastowej interwencji. Fachowa, sprawna naprawa zwiększa szansę na to, że strony internetowe, konta pocztowe, pliki, dokumenty oraz wszelkie kopie bezpieczeństwa pozostaną nieuszkodzone. Wiedza doświadczonych serwisantów jest niezbędna dla przeprowadzenia odpowiednich działań.

naprawa serwera

Serwis serwerów z dojazdem do Klienta

Sprawne działanie serwerów oraz podsystemów dyskowych jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania firm, przedsiębiorstw, instytucji. Kiedy należy zgłosić się do serwisu w sprawie naprawy poza wyżej opisanymi sytuacjami?

9

Gdy dostęp do zasobów hostingowych jest spowolniony, utrudniony lub niemożliwy.

9

Gdy strony internetowe z danego serwera wczytują się znacznie wolniej.

9

Gdy wystąpił nawet krótki brak zasilania energią elektryczną.

9

Gdy dyski zaczęły głośno pracować lub słyszalny jest „pisk”.

9

Gdy miała miejsce inna dowolna awaria, której nie należy naprawiać samodzielnie.

Naprawę powinna poprzedzić szczegółowa diagnostyka – można wtedy stwierdzić, czy to faktycznie samo urządzenie jest przyczyną poszczególnych problemów z korzystaniem z Internetu, poczty, plików. Na przykładzie Klientów z Białegostoku i innych miast pokazujemy, że trafnie postawiona diagnoza jest podstawą wszelkich działań.

Od wersji domowych po przestronne, duże serwerownie

Serwery to nie tylko potężne urządzenia zamknięte w specjalnych szafach i regałach ramowych, lecz również modele sieciowe przeznaczone między innymi na użytek domowy. Modele typu NAS (Network Attached Storage) mogą mieć pojemność na przykład 40 TB, co pozwala zrezygnować z przechowywania płyt, dysków zewnętrznych i znacznie odciąży pamięć Twojego komputera.

Biorąc pod uwagę powyższe, możemy podjąć się naprawy serwerów:

9

domowych, w ramach współpracy z Klientami indywidualnymi,

9

firmowych, od niewielkich po te najbardziej rozbudowane,

9

w instytucjach, gdzie wymagane są dodatkowe procedury przy pracach serwisowych.

W części przypadków może wystarczyć pomoc zdalna informatyka, którą również świadczymy, natomiast gdy konieczna jest interwencja na miejscu – szybko docieramy pod wskazany adres.

Stała współpraca z firmą zapewniającą obsługę serwera jest ważna, ponieważ specjaliści są wtedy wdrożeni we wszystkie kwestie, co znacznie usprawnia wszelkie działania. Najbardziej typowa sytuacja, gdzie trzeba reagować niezwłocznie, to atak hakerów lub wirus, czyli tzw. złośliwe oprogramowanie.

Optymalnie przygotowany serwer z CPTI

Początkiem naszej współpracy może być zarówno dobranie odpowiedniego urządzenia do Twojego domu lub firmy, jak też diagnostyka, naprawy i konserwacja, tego, z którego korzystasz obecnie.

Podczas przeglądu sprawdzamy:

9

procesory

Pod względem wydajności, budowy pamięci podręcznej, układów chłodzenia, gniazd zasilania

9

płyty główne i BIOS

Ważne są między innymi zasoby systemowe, pamięć ROM i BIOS, płynność uruchomiania programów czy dostęp do zasobów,

9

kości pamięci

W tym szybkość modułów pamięci, możliwość rozszerzenia pamięci, jeżeli zgłaszana jest taka potrzeba,

9

zasilacze

Zarówno standardowe jak i awaryjne (UPS), w tym pod kątem zabezpieczeń przeciwprzepięciowym,

9

kopie zapasowe

Metody tworzenia kopii zapasowych, szybkość przywracania danych, sprawność tych procesów po zdarzeniach związanych z brakiem zasilania.

serwis serwera

Gdy rozwiązane zostaną problemy ze sprzętem, oprogramowaniem archiwizacyjnym, zasilaniem, wystarczy już tylko regularna konserwacja, a serwis  – wyłącznie w nagłych przypadkach.

Twoje urządzenia, nasza wiedza i doświadczenie

Podejmując się naprawy serwerów w Białymstoku i innych miastach zapewniamy wszechstronne działania, możemy także zaproponować stałą obsługę. To wygodne rozwiązanie, z którego korzysta już wielu Klientów CPTI. Dołącz do tego grona, chętnie udzielimy dodatkowych informacji.

Wyślij wiadomość

Dane kontaktowe

CPTI Sp. z o.o.

ul. Żurawia 71 lok. 2.07

15-540 Białystok

NIP: 966 212 81 00

REGON: 382637075

KRS: 0000773389