Laptopy

Tendencję wzrostową sprzedaży laptopów widzimy również na przykładzie naszych Klientów, dlatego ten segment branży IT pozostaje wciąż w kręgu naszych zainteresowań.

Nieustannie poznajemy najnowsze rozwiązania zarówno w postaci tworzonych technologii, jak i tych, które znalazły już zastosowanie w konkretnych modelach. Możemy dzięki temu profesjonalnie doradzać w kwestii zakupu odpowiedniego sprzętu czy to na szerszą skalę, czy pojedynczych modeli na użytek domowy.

sprzedaż laptopów

Wygoda użytkowania, czyli argument nie do przebicia

Wielokrotnie zakup laptopa wiąże się wyłącznie z aspektami praktycznymi i właśnie mobilność jest tutaj koronnym argumentem. To logiczne, a obecnie również nieobciążone ryzykiem, ponieważ:

9

liderzy branży dbają o optymalne parametry

wybierając model, który Ci się podoba, nie musisz szczegółowo analizować pojemności dysku czy częstotliwości pracy procesora, ponieważ inaczej niż przed kilkoma dekadami, nowe modele są solidne i wydajne;

9

standardem jest trwałość materiałów

już średnia półka cenowa to udoskonalone tworzywa syntetyczne, kilkukrotnie mocniejsze od tanich plastikowych wersji; w klasie wyższej znajdują się obudowy wzmocnione włóknem węglowym lub włóknem szklanym;

9

producenci dbają o detale

elementy będące dawniej synonimem awaryjności stanowią obecnie znacznie solidniejsze konstrukcje; przykładem są zawiasy działające płynie przez lata mimo wielokrotnego otwierania i zamykania.

Laptopy to zatem urządzenia:

9

szybkie i bardzo ciche,

9

dobrze odtwarzające obraz oraz dźwięk,

9

mobilne w miejscu pracy i w domu,

9

łatwe do przewożenia,

9

z wygodną klawiaturą,

9

często o parametrach zbliżonych do PC.

Liderzy branży wyeliminowali również wiele problemów charakterystycznych dla wcześniejszych wersji, na przykład awaryjność matrycy, szybkie rozładowywanie baterii, przegrzewanie się procesora. W efekcie sprzedaż laptopów bazuje na urządzeniach funkcjonalnych, wydajnych, niemal jak szytych na miarę.

Jak dobry może być Twój nowy laptop

Rozsądną tendencją jest zapoznanie się z najdroższymi modelami, aby wiedzieć, jakie są maksymalne dostępne na rynku parametry i w oparciu o nie gospodarować dostępnym budżetem. Oczywiście nie stosuje się tutaj przelicznika 1:1, lecz racjonalne argumenty za tym, że do określonych prac i działań nie potrzebujesz największej dostępnej powierzchni dyskowej, mocy procesora, czy przekątnej monitora powyżej 17-19 cali.

W CPTI Białystok doradzamy Klientom, którzy mają określone oczekiwania lub całkowicie zdają się na nas, podając jedynie cel zakupu, opcjonalnie ulubioną markę. Z powodzeniem odnajdujemy się i w takich sytuacjach, ponieważ znamy doskonale asortyment dostępny na rynku. Dbamy przy tym, aby nasz nowy nabytek miał:

odpowiednią ilość pamięci RAM

pamięć podręczna odpowiada za szeroko pojętą szybkość poszczególnych procesów, zatem wpływa i na obliczenia arkusza kalkulacyjnego, i wczytywanie oraz dynamikę gier;

solidny dysk HDD lub/i SSD

poza przechowywaniem danych ważne jest również ich szybkie odtwarzanie oraz ponowny zapis z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa; tak zadbasz o swoje dokumenty, zdjęcia, programy;

wysokiej jakości kartę graficzną

zwłaszcza, gdy urządzenie ma służyć jako zastępstwo dla telewizora lub namiastka kina domowego, jakość obrazu odgrywa ważną rolę; do nowości należy między innymi karta graficzna NVIDIA Quadro.

W dobie połączeń popularne są również rozwiązania „2w1”. Dlaczego warto je poznać?

Tablet i klawiatura razem albo osobno

Laptopy „2w1” pozwalają odłączyć klawiaturę od monitora, co sprawdza się zarówno podczas pracy, jak też kiedy chcesz pograć lub obejrzeć film.

Po pierwsze, odłączony monitor możesz ustawić na biurku na podwyższeniu, a klawiaturę położyć na blacie i stworzyć ergonomiczne miejsce do pracy, grania, tworzenia grafiki.

Po drugie, gdy odłączysz klawiaturę i użyjesz samego wyświetlacza (na wzór tabletu), możesz chociażby oglądać filmy lub wygodnie korzystać z Internetu na ekranie dotykowym.

Po trzecie, funkcjonalna jest również opcja pośrednia, czyli otwarcie laptopa tak, aby ustawić go, jak biurkowy kalendarz. W takim układzie z przodu widoczny jest wyłącznie wyświetlacz, klawiatura znajduje się z tyłu.

laptopy białystok

Korzystne decyzje, perspektywa dalszej współpracy

Inaczej niż w standardowym sklepie komputerowym, podczas wybierania urzadzenia z CPTI możesz zlecić również wszelkie działania towarzyszące, czyli dowóz pod wskazany adres wraz z montażem sprzętu. Poza sprzedażą laptopów oferujemy również stacjonarną i zdalną obsługę IT, zatem możemy objąć informatyczną opieką Twój dom i firmę.

Zachęcamy do kontaktu – pracujemy w Białymstoku, dojeżdżamy również do innych miast. Dziedzina sprzętów komputerowych i oprogramowania nie ma przed nami tajemnic.

Wyślij wiadomość

Dane kontaktowe

CPTI Sp. z o.o.

ul. Żurawia 71 lok. 2.07

15-540 Białystok

NIP: 966 212 81 00

REGON: 382637075

KRS: 0000773389