Jeżeli pamiętasz pierwsze modele używanych powszechnie laptopów z pewnością wiesz, jak bardzo różnią się od nich wersje współczesne. Począwszy od innowacyjnego wzornictwa poprzez świetne parametry po multifunkcjonalność, wszystkie te cechy uznawane są obecnie za standard. Dodatkowym udogodnieniem są natomiast rozwiązania chętnie wybierane wybierane przez użytkowników. Mowa o połączeniu laptopa i tabletu. W sprzedaży laptopów to jeden z najchętniej wybieranych trendów.

Hybrydowe lub konwertowalne, czyli jak nie mylić pojęć

Dla osób zajmujących się sprzedażą laptopów oczywiste jest, że Klienci różnie nazywają te same urządzenia i funkcjonalności (na przykład laptop i notebook), natomiast warto rozróżniać niektóre nazwy, aby szybciej znaleźć odpowiednie modele laptopów czy komputerów. Również w omawianym dziś przez nas temacie proponujemy postawić na jasny podział.

Urządzenia konwertowalne – w tej grupie znajdują się modele, w których ekran i klawiatura połączone są za pomocą zawiasów, zatem nie ma możliwości fizycznego ich rozdzielenia. Można natomiast swobodnie obracać ekran tak, aby:

  • ustawić laptop jak domek z kart,
  • otworzyć całość na zasadzie przeciwieństwa wersji zamkniętej, czyli z ekranem na wierzchu.

Nie każda wersja ma możliwość pełnego przemieszczenia ekranu względem klawiatury o 360o, dlatego cechę tę należy sprawdzić przed zakupem, jeżeli takiej właśnie wersji potrzebujesz.

Urządzenia 2 w 1, zwane również hybrydowymi – te dwa określenia można stosować zamiennie, a mowa tutaj o modelach, w których ekran jest całkowicie odłączany od klawiatury. Specjalne złącza, klipsy lub zatrzaski są proste w obsłudze, działają płynnie i niezawodnie. Dzięki temu:

  • możesz zabrać ze sobą sam ekran, w tym przypadku jako tablet,
  • zwiększysz funkcjonalność ekranu, który może dodatkowo służyć jako czytnik książek, komunikator i wiele innych.

Tak jak w nowych komputerach, tak również tutaj możesz wybrać system, na którym chcesz pracować, a docelowo zmienić poszczególne ustawienia pod kątem własnych potrzeb. Przyjemność korzystania z elektroniki jest obecnie podstawowym wymogiem.

W sprzedaży laptopów detale mają znaczenie

Na przykładzie Klientów CPTI i wielu naszych realizacji między innymi w Białymstoku wiemy, że dla użytkowników z pozoru drobne kwestie ważą na całości. Przykładem mogą być chociażby:

  • odpowiedni ciężar laptopa – całość bez baterii powinna ważyć maksymalnie 1,5 kg, tak w wersji konwertowalnej, jak i hybrydowej/2 w 1;
  • precyzyjnie dobrana przekątna ekranu – mniejszy ekran sprawdzi się do aktywności w wolnym czasie, większy będzie pomocny w pracy; przy większym zapotrzebowaniu lub w przypadku wątpliwości możesz skorzystać z usług informatycznych na zasadzie doradztwa;
  • rodzaj matrycy mat/błysk – matryca błyszcząca to rozwiązanie dobre do pomieszczeń zamkniętych, natomiast gdy często przebywasz na zewnątrz, wybierz ekran matowy, antyrefleksyjny;
  • liczba i rodzaj portów – standardem jest kilka portów USB, moduł Wi-Fi, gniazdo HDMI, wejście słuchawkowe oraz mikrofonowe, czytnik kart pamięci; na wzór sprzedaży komputerów, im więcej opcji, tym więcej możliwości w praktyce, na przykład jednoczesnego podłączenia dodatkowego monitora, myszy, modemu i pendrive’a.

Na koniec warto wspomnieć również o wyglądzie, ponieważ sprzedaż laptopów bazuje i na tym aspekcie, a poszczególne modele są naprawdę godne uwagi.

Obudowa, ekran, klawisze – potęga detali

Profesjonalny sklep komputerowy lub salon komputerowy to miejsca, w których stale aktualizowany asortyment na potrzeby sprzedaży laptopów pozwala wybrać wersję odpowiednią do domu albo pracy również pod kątem wyglądu. W cenie są obecnie aluminiowe lub całkowicie matowe obudowy, geometryczne kształty bez obłych wykończeń, ekrany niemal zupełnie bezramkowe. Całość wygląda bardzo elegancko, harmonijnie, z klasą. Połączenie funkcjonalności i estetyki jest zawsze na czasie.