Niezwykle wydajny profesjonalny sprzęt ma dziś parametry niespotykane w poprzednich dekadach. Wartości te przekładają się nie tylko na płynność poszczególnych procesów wewnątrz komputera, lecz również na perfekcyjny obraz i dźwięk, co przy grach logicznych oraz zręcznościowych jest niemal najważniejsze. O sprzedaży komputerów w kontekście swobodnego grania – w dzisiejszym artykule.

Wysoka jakość, przemyślane rozwiązania

Komputery do gier jako kategoria w sklepie komputerowym, od lat wyraźnie zaznaczają swoją obecność. Współczesne gry mają wielokrotnie tak wysokie wymagania sprzętowe, że uruchomienie ich na zwykłym domowym czy biurowym urządzeniu może być utrudnione, a sama przyjemność grania zakłócona przez niedogodności w odbiorze. Stąd właśnie zapotrzebowanie na znacznie wydajniejsze procesory, doskonalszą grafikę, wiele kanałów karty dźwiękowej.

Koszt takich urządzeń to często kilka-kilkanaście tysięcy złotych i więcej, warto zatem wiedzieć, skąd takie kwoty. Otóż te komputery deklasują wiele modeli PC, laptopów, All-in-one. Często jest to zdecydowane zwycięstwo o kilka dystansów.

  • Im większa liczba FPS (frames per second), czyli klatek na sekundę w obrazach ruchomych, tym bardziej realistyczne wrażenia z każdej gry. Przy niskich parametrach osiągniesz zaledwie 60 FPS, przy najwyższych na przykład powyżej 150 i pełną płynność najbardziej dynamicznych ruchów.
  • Kinowe efekty specjalne? Oczywiście! Sprzedaż komputerów dla graczy bazuje właśnie na takich rozwiązaniach – niezależnie od fabuły gry masz się czuć jak w centrum akcji. To już wyższy poziom technologii, wykorzystujący sztuczną inteligencję, perfekcję odtwarzania światła i cienia. Dostrzeżesz najdrobniejszy nawet detal.
  • A co z dźwiękiem? W tej kwestii również komputery weszły na najwyższy poziom, lecz konfigurowanie ustawień to nie wszystko. Wiele urządzeń dostosowuje się automatycznie do warunków w pomieszczeniu. Inne natężenie dźwięku usłyszysz w niewielkim pokoju, a inne w salonie w kamienicy. Atutem jest też wysoka jakość i czystość dźwięku.
  • Odblokuj ukrytą moc procesora. Stabilna płyta główna oraz solidne chłodzenie urządzenia są doskonalone tak, aby w gotowym komputerze odblokowanie mnożnika dawało realną możliwość „podkręcenia zegarów”, czyli uzyskania większej mocy – wydajność procesora zwiększona zostaje nawet o kilkanaście procent.

Należy wychodzić z założenia, że na wysokiej klasy komputerze uruchomisz najnowsze gry i takich urządzeń szukać samodzielnie lub z pomocą informatyka.

Systemy chłodzenia – to również ważne

Zakładając intensywne użytkowanie komputerów do gier producenci zadbali o bezpieczeństwo podzespołów. Tak jak w przypadku laptopów często wystarczy specjalna podkładka, tak tutaj za chłodzenie komputera odpowiedzialne są całe zaawansowane systemy.

  • Po pierwsze, oddzielne strefy termiczne. W tej wersji przepływ powietrza wewnątrz osłony komputera dociera osobno do zasilacza, a powietrze z obu stron obudowy służy do chłodzenia jednostki centralnej (CPU), procesora graficznego oraz pamięci. Maksymalna wydajność systemu współgra z wydajnością urządzenia i eliminuje ryzyko przegrzania.
  • Po drugie, chłodzenie wodne, zwane również chłodzeniem cieczą. To alternatywa dla radiatorów oraz wentylatorów. Ciecz krążąca w odpowiednio zaprojektowanym i zamontowanym układzie wspomagana jest blokiem wodnym, który odbiera nadmiar ciepła z podzespołów. W takim układzie znajduje się również pompa chłodnicza, zbiornik wyrównawczy i węże łączące poszczególne elementy.

Układ chłodzenia jest niezwykle cichy, niemal bezgłośny, co dodatkowo wpływa na komfort użytkowania komputera tak podczas gier, jak w czasie pracy czy korzystania z Internetu.

Designerski wygląd ma znaczenie w sprzedaży komputerów

Doradzając Klientom z Białegostoku i innych miast wiemy, że im droższy sprzęt, tym większe znaczenie ma jego wygląd, co obecnie jest w pełni uzasadnione. Najnowsze modele wyglądają imponująco, i to nie tylko za sprawą wielokolorowych diod. Wręcz przeciwnie – często wzornictwo stonowane, eleganckie robi znacznie większe wrażenie. Warto wrócić uwagę na:

  • obudowy z hartowanego szkła,
  • satynowane powierzchnie metalowe,
  • podświetlenie wnętrza w wersji de luxe, dyskretne, a jednocześnie charakterystyczne.

W CPTI niezmiennie interesujemy się sprzedażą komputerów, w tym nowościami, które stale wykraczają poza standardy aby profesjonalnie doradzać Klientom. Świat gier to dziedzina, w której zdecydowanie dzieje się najwięcej.