Kompletując sprzęt komputerowy oraz elektronikę z tej dziedziny, potrzebną do funkcjonowania mniejszej lub większej firmy, należy podjąć szereg decyzji. Dotyczą one między innymi klasy sprzętu, ilości poszczególnych urządzeń albo na przykład rodzaju gotowych zestawów komputerowych. Gdy wizyta w sklepie z elektroniką okazuje się niewystarczająca, żeby poznać dany asortyment, albo jeżeli brakuje Ci czasu na solidny research, warto skorzystać z doradztwa informatycznego. Taka pomoc jest niezawodna również na kolejnych etapach. Dziś nieco rozwiniemy ten temat.

Współczesne udogodnienia związane ze sprzedażą elektroniki

Wartościową cechą rynku jest bogaty asortyment, który można dostosować niemal do każdych potrzeb. Czegokolwiek oczekujesz od komputerów, laptopów czy serwerów możesz mieć pewność, że przy odpowiednim budżecie znajdą się optymalne rozwiązania. Obecnie nie są to już półśrodki – pojemność dyskowa, wydajność procesora, kompatybilność z innymi urządzeniami stanowią często przełom w danym momencie, a perspektywy są zawsze jeszcze bardziej obiecujące.

Pierwszym etapem w kwestii obsługi IT może być zatem pomoc specjalistów w doborze wyposażenia do Twojej firmy. Dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości?

  1. O funkcjonalności i wydajności sprzętów decydują detale, na które Klienci nie zawsze zwracają uwagę będąc w sklepie z elektroniką. Szczegóły wpływają również na cenę, a z niektórych udoskonaleń i innowacji można zrezygnować wiedząc, że nie będą przydatne. Oczywiście sprzęt nadal będzie nowoczesny, pełnowartościowy.
  2. Zależnie od stanowisk pracy należy indywidualnie organizować daną przestrzeń, więc inne rozwiązania sprawdzą się w biurze, inne w zakładzie przemysłowym, a inne w urzędach lub instytucjach. Doświadczony doradca przygotuje plan, w którym każdy komputer, ale też wszystkie jako sieć, będą mieć określoną rolę (od zwykłego narzędzia pracy po serwer).
  3. Doradztwo bazuje na znajomości poszczególnych marek, obserwowaniu ich długoletniego rozwoju. Często obalamy stereotypy oraz mity dotyczące danego brandu, lecz priorytetem jest nie sama marka, a cechy, którymi się wyróżnia poprzez swój asortyment. Czy to komputer, czy drukarka lub tablety, należy poznać ich specyfikację.

O sprzedaży elektroniki dobrze jest więc myśleć w wersji uzupełnionej przez pomoc informatyków – to sprawdzona metoda, chętnie wybierana również przez Klientów CPTI Białystok.

Wiedza o elektronice niezbędna w obsłudze i administrowaniu

Gdy wszystkie urządzenia zostaną już zakupione, podłączone i skonfigurowane, rozpoczynają się codzienne prace Twojej firmy. Dotyczy to także wymiany sprzętów na nowe, wymiany w ramach leasingu oraz innych okoliczności. Mają one wspólny mianownik – potrzebę powierzenia obsługi IT sprawdzonym specjalistom. W ramach takich działań otrzymujesz:

W sytuacjach nagłych i nietypowych to na przykład odzyskiwanie danych:

  • z komputera,
  • z laptopa,
  • z telefonu,
  • z pendrive’a, aparatu.

Gama działań jest szeroka, a warunki współpracy powinny spełniać Twoje oczekiwania. Zyskujesz poczucie pewności, że cokolwiek pochodzi ze sklepu z elektroniką, jest pod fachową opieką.

Outsourcing informatyczny a sprzedaż elektroniki

Obecnie elektronika nieraz znacznie wyprzedza swoją epokę, również w firmach sprzęty najwyższej klasy nikogo nie dziwią. Mając do czynienia z takim rozwojem technologii warto spojrzeć uważniej, co kryje się pod daną obudową, jaki jest potencjał. Zadawaj pytania i rozważaj odpowiedzi albo zdaj się całkowicie na wiedzę specjalistów z dziedziny IT. Cel jest jeden – stanowiska pracy zgodne z potrzebami i oczekiwaniami.