Udogodnienia, dzięki którym codzienne czynności zajmują znacznie mniej czasu, są jednym z atutów nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego. Obecnie kuchnia może być niemal bezobsługowa, a przy tym gotowa na dostosowanie się do potrzeb wszystkich domowników. To, co związane ze sprzedażą sprzętu AGD wzbogaca się o nowe aspekty – nowoczesne sprzęty potrafią zaskoczyć swoją funkcjonalnością.

Znacznie więcej niż oszczędność czasu i energii

Krótsze programy pracy, wysoka klasa energetyczna, komunikacja oraz sterowanie za pomocą telefonu dawno już są uznawane za standard. Udoskonalone lodówki, piekarniki czy zmywarki dają znacznie więcej, mianowicie rozwiązania, które można uznać za przełomowe technologie.

Korzystając z usług salonu lub sklepu ze sprzedażą sprzętu AGD możesz zatem poznać między innymi:

 • płytę grzewczą – wiele osób wybiera płyty indukcyjne, ale nadal chętnie kupowane są również wersje gazowe oraz ceramiczna zwłaszcza, że w każdej z tych wersji można znaleźć wartościowe rozwiązania, na przykład:
  • indukcja z blokadą rodzicielską, wyłączającą cały panel sterowania;
  • płyta gazowa z rusztem żeliwnym, aby można było przesuwać najcięższe nawet garnki, nie podnosząc ich;
  • płyta ceramiczna z polami grzewczymi, które dostosujesz do wielkości naczyń;
 • piekarnik z osobnymi drzwiami do górnej i dolnej części – to ważne, gdy chcesz upiec dwie potrawy jednocześnie bez ryzyka przenikania zapachów, w różnych temperaturach, w różnych trybach (na przykład górna półka tradycyjnie, a dolna w trybie parowym); dodatkowo:
  • czyszczenie wnętrza po pieczeniu zajmie chwilę – wystarczy jeden przycisk, aby zabrudzenia wypaliły się na popiół (pyroliza), zmiękły pod wpływem pary lub temperatury w trakcie pieczenia;
  • ciekawa jest funkcja podgrzewania talerzy – tak jak w najlepszych restauracjach, możesz serwować dania na podgrzanych w piekarniku talerzach, aby żadna potrawa nie straciła temperatury zbyt szybko podczas posiłku;
 • okap z modułem recyrkulacji – para i gorące powietrze pochłaniane są przez urządzenie, a do otoczenia trafia powietrze oczyszczone, zneutralizowane w 95%; okapy w takiej wersji są ponadto:
  • wyjątkowo ciche, inaczej niż modele sprzed kilku dekad,
  • multifunkcjonalne – pochłaniają również drobinki tłuszczu,
  • wydajne na miarę potrzeb, także podczas gotowania na wszystkich polach grzewczych.

W kwestii gotowania zmienia się zatem wiele i warto te innowacje zaprosić do własnego domu. A co ze zmywaniem naczyń oraz przechowywaniem produktów?

Od niezawodnej zmywarki możesz wymagać więcej

Dawniej do perfekcyjnego umycia naczyń w zmywarce potrzebny był najdłuższy program i najwyższa możliwa temperatura, na przykład 70o. Obecnie zmywanie wygląda zupełnie inaczej.

Po pierwsze, zmieniło się wnętrze urządzeń, przede wszystkim rozmieszczenie oraz wydajność ramion z dyszami wodnymi. Pracują one na tyle szybko, że znacznie skuteczniej usuwane są wszelkie resztki i zabrudzenia z naczyń. Ważne są również działania wieńczące, jak:

 • ostatnie dodatkowe płukanie dla usunięcia wszelkich pozostałości preparatów,
 • delikatne suszenie, zapobiegające powstawaniu smug.

Zmywać można przy tym w znacznie niższych temperaturach, z takim samym efektem.

Po drugie, problemem nie będzie już układanie naczyń do zmywania. Dolne i górne kosze oraz półki mają możliwość składania oraz rozkładania elementów, więc ustawisz bezpiecznie duże garnki, ale też najmniejsze kieliszki.

Po trzecie, w sprzedaży sprzętu AGD stale pojawiają się wartościowe propozycje związane z okolicznościami zmywania, na przykład gwarancja producenta na pokrycie szkód spowodowanych przez zmywarkę w sytuacji wycieku wody. Nowością jest również gwarancja na ochronę przed rdzewieniem komory.

Nowości związane ze sprzedażą pozostałego sprzętu AGD

Podobnie gdy szukasz chłodziarki, ekspresu do kawy lub mniejszych urządzeń, takich jak blender albo czajnik elektryczny, możesz poznać wiele wartościowych, innowacyjnych pomysłów na codzienność. Mają różne cechy ze względu na ich przeznaczenie, ale łączy je:

 1. nowoczesny, designerski wygląd,
 2. intuicyjna obsługa prostych oraz zaawansowanych działań,
 3. programy dostosowane do realnych potrzeb lub z możliwością modyfikowania,
 4. automatyzacja, w której często jednym ruchem ustawiasz całą pracę urządzenia.

W CPTI Białystok wiemy, jak ważne są przemyślane zakupy, dlatego również w tej dziedzinie doradzamy Klientom, kierując ich do sprawdzonych punktów sprzedaży. To ważne, aby każda inwestycja była trafiona.